XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chrzanie

W dniu 13 stycznia 2013 roku wieczorem w Chrzanie po raz piąty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Spotkaliśmy się przy świetlicy w Chrzanie. Przygotowaliśmy różne atrakcje i przeprowadziliśmy zbiórkę w ramach WOŚP. Klikając na obrazek poniżej przejdziesz do strony głównej WOŚP. Zobacz nasz platak, zobacz fotki.

13 stycznia 2013 roku TKKF "Europejczyk" zorganizował już po raz piąty - ach jak ten czas szybko leci., także w naszej miejscowości Finał WOŚP pod hasłem "Orkiestra zagra w Chrzanie". Nasz sztab zarejestrował 20 wolontariuszy, którzy ochoczo kwestowali na terenie naszej gminy. Dzień wcześniej odbyło się spotkanie z nimi w czasie kórego omówiono wszystkie zasady kwestowania. Przez cały dzień ta wspaniała ekipa dawała z siebie wszystko, nie zważając na zimową aurę, jaka panowała w ten dzień. Nim się obejrzeliśmy dobiegła godz. 17.30. O tejże godzinie rozpoczęliśmy finałowe granie prowadzone z wielkim zapałem przez p. Jacka Rybkę. Wspaniała muzyka umilała nam czas. O godz. 18.45 odbył się tradycyjnie "V Marsz dla Finału WOŚP", w którym wzięły udział dzieci, młodzież oraz dorośli, maszerujący z uśmiechem na twarzach w ten mroźny, ale jakże magiczny wieczór. Na mecie czekała na wszystkich słodka niespodzianka. Natomiast dla bardziej zaawansowanych biegaczy oraz wszystkich mających ochotę pobiegać odbył się "V Nocny Bieg Europejczyka" - 21 minut biegania na 21 Finał WOŚP. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nareszcie nadszedł czas, kiedy mogliśmy - my Klub TKKF "Europejczyk" pochwalić się, a inni zobaczyć, jacy to wspaniali wolontariusze kwestowali w naszym sztabie. Oczywiście zostali nagrodzeni ogromnymi brawami, na które w pełni zasłużyli sobie. Przed "Światełkiem do nieba" odbyła się licytacja gadżetów, przesłanych na ten cel przez Fundację. O godz. 20.00 starym zwyczajem puściliśmy "Światełko do nieba". Bajeczne lampiony wyglądały zjawiskowo na tle rozgwieżdżonego nieba, frunąc wprost do Aniołów. Nareszcie nadszedł czas na komisyjne otwarcie puszek i przeliczenie pieniędzy zebranych przez każdego wolontariusza, działającego w naszym sztabie. W skład komisji weszły panie, które już po raz kolejny zgodziły się, aby poświęcić swój wolny, cenny czas - dziękujemy im bardzo za to :-) Po zsumowaniu pieniędzy z wszystkich puszek została ogłoszona ogólna kwota zebrana przez wolontariuszy, a była to całkiem spora sumka, bo aż 5 398,71 zł.
Klub TKKF "Europejczyk" przygotował dla każdego wolontariusza pysznego pączka oraz batona a na każdego spragnionego czekała herbatka lub kawka.
Serdecznie podziękowania kierujemy do osób, które przyczyniły się do zorganizowania Finału WOŚP - "Orkiestra zagra w Chrzanie" a w szczególności: Wolontariuszom, p. Jackowi Rybce - który przygotował oprawę muzyczną, p. Beacie Krawczyk, p. Magdalenie Talarczyk oraz p. Beacie Hetmańczyk - komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy.